رها کردن نخاله و ریختن زباله در مبادی ورودی و خروجی‌های شهر

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری ربط ،رها کردن خاکروبه و نخاله‌ها و حتی ریختن زباله توسط بعضی از شهروندان که در مبادی ورودی و خروجی‌های شهر اقدام می‌گردد نه تنها باعث آلودگی‌های زیست محیطی و ایجاد چشم‌انداز ناهمگون با محیط شهری بلکه سبب بروز مشکلات اجتماعی و ... نیز می‌گردد،اقدامی ناآگاه ونادرست که هر بار شهرداری را متحول هزینه‌های گزاف منجمله اجاره ماشین‌آلات سنگین،بلدوزر و غیره جهت پاکسازی و هدایت آنها به محل دفن زباله سابق (جاده روستایی ماولو) می‌نماید.

هر بار بیش از صدها تن نخاله و زباله در ورودی و خروجیهای شهر پاکسازی می‌گردد ولی متأسفانه بعد از چند ماهی توسط افراد تنگ نظر و فرصت طلب به وضعیت قبلی و حتی بدتر از آن نیز دچار می‌شود.

خروجی شهر به طرف روستاهای هندآباد و لیلانه اشک هر انسان مسئولیت‌پذیر و شهروند مدار را به در‌می‌آورد. این افراد نه تنها موجب بستن دهانه پل مسیل سیلاب و جوی آن شدند، بلکه با این عملشان حتی شانه خاکی را برای جاده مذکور به جا نگذاشته‌اند.ورودی و خروجی‌های شهر به طرف سردشت و مهاباد،جاده توریستی و گردشگری چشمه‌آب‌معدنی گراوان و جاده روستایی کانی‌گویز مملو از این نخاله‌ها و خاکروبه‌ها و ...هستند.

این مسئله جدای از وظیفه و رسالت شهرداری آیا ما نسبت به خانه و کاشانه خود باید چنین بی‌اعتنا باشیم؟اینگونه اسباب نابودی خود و محیطمان را با دستان خود فراهم کنیم؟ امنیت ،آسایش ،بهداشت شهری ومحیط زیست را به مخاطره بیاندازیم ؟چرا نباید نگاهمان به آینده‌ی شهر ، نگاه پیشرفت ، توسعه و آبادانی شهر نباشد؟ وقتی بحث از مدیریت شهر در ابعاد مختلف می‌گردد هر کدام از ما صحب‌نظر و دست به قلم می‌شویم چرا ماها هر کدام به عنوان شهردار رسالت خود را به جا نیآوریم.

 و فی النهایه ؛ ما برای زندگی ، شهر را انتخاب کرده‌ایم و به عنوان شهروند وظیفه داریم که به فرهنگ شهری و قوانین آن احترام بگذاریم و بدون هیچ دلیل خاصی ملزم به رعایت آن باشیم.

باشد که با همکاری و مشارکت یکدیگر به شعار اصیل « شهر ما خانه ما » جامه‌ی عمل بپوشانیم و در پاکیزگی شهر و محیط زیست سکونتگاهمان کوشا باشیم.

 گزارش تصویری :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سال 1397

سامانه پیامک

SMS

سامانه ارتباطی 137

آمار بازدیدکنندگان سایت

1533076
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
3014
2430
14422
42280
56290
1533076

امروز: جمعه، 31 فروردين 1397

اوقات شرعی

تبلیغات

telegram