جلسه شورای فرهنگ عمومی

 

   جلسه شورای فرهنگ عمومی ظهر یکشنبه 30 دیماه به ریاست امام جمعه سردشت و با حضور بخشداران مرکزی و وزینه برگزار شد

امام جمعه و رییس شورای فرهنگ عمومی سردشت گفت: بزرگترین آفت مبلغان اسلام وابستگی برخی از آنها به احزاب بوده که در این قالب به دین ضربه می زنند.

ماموستا محمد واوی روز یکشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی افزود: دشمنان اسلام با به وجود آوردن گروه های انحرافی و تکفیری باعث رسوخ در قلب دین اسلام شدند و با دسته بندی هایی که صورت گرفته متاسفانه برخی از جوانان ناآگاه نیز در این گرداب گرفتار می شوند و بعضا جانشان را هم از دست می دهند.

وی مسلمانان را به اسلام راستین و دوری از جناح بندی ها فرا خواند و گفت: تبلیغ دین مبین اسلام با روشی عملی وظیفه ای همگانی است که در این راستا برخی ها با ایستادگی و شهادت در برابر دشمنان و کسانی دیگر در قالب مبلغان دینی این وظیفه را بر عهد دارند.

وی تصریح کرد: تبلیغ سنتی با استفاده از منابر و مساجد، و تبلیغ مدرن از طریق رسانه های ارتباط جمعی و شبکه های اجتماعی از شیوه هایی هستند که هر مبلغی در اسلام باید با آنها آشنایی داشته و برای تقویت فعالیت هایش از آنها استفاده کند.

وی گفت: آفات روش های تبلیغات دینی از عدم آگاهی لازم نسبت به بیان مسایل دینی سرچشمه می گیرد.

وی اضافه کرد: مهم ترین روشی که در جریانات تبلیغی باید به آنها اشاره شود نهراسیدن از شرایط و ایمان داشتن به هدفی است که دنبال می شود.

وی بیان کرد: دستگاه های مختلفی همچون اوقاف، ارشاد اسلامی، دفاتر نمایندگی ولی فقیه، و غیره در کشور هستند که با اجرای برنامه های متنوع دینی و فرهنگی نقش بسزایی در این حوزه ایفا می کنند.

امام جمعه سردشت در بخش دیگری از سخنانش، بر برگزاری کیفی جلسات در شهرستان تاکید کرد و گفت: بسیاری از جلسات برای رفع تکلیف وظایف محوله بوده و بدون داشتن خروجی قابل قبولی برگزار می شوند که در این راستا باید به جای تعدد به کیفیت آنها توجه شود.

بخشدار مرکزی هم در این جلسه گفت: همگرایی وهم اندیشی در بین روحانیون و فعالان در حوزه تبلیغ یکی از راهکارها برای برون رفت از جناح بندی ها و تعدد افکاری است که سبب تضعیف جایگاه این قشر می شود.

ناصر یوسفی اظهار داشت: نسل جدید به واسطه دانش و فناوری های نوین به بسیاری از مسائل اشرافیت دارند و حتی در معرض آسیب و خطر نیز هستندو بایستی تبلیغ کنندگان در حوزه دین اسلام به این موضوع سیطره کامل داشته باشند و با ابزارها و امکاناتی که در دسترس دارند در جهت خنثی کردن هجمه ها اقدام کنند.

وی اضافه کرد: کسانیکه در حوزه تبلیغات دینی فعالیت دارند باید جزو افرادی باشند که توانایی انتقال مفاهیم دینی با بهره گیری از مسایل و امکانات روز برای قناعت عمومی را داشته باشند.

 

گزارش تصويري :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سامانه پیامک

SMS

سامانه ارتباطی 137

آمار بازدیدکنندگان سایت

2014006
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
429
1025
1454
21797
50669
2014006

امروز: دوشنبه، 31 تیر 1398

اوقات شرعی

تبلیغات

telegram