پروژه فاخر منطقه نمونه گردشگری گراوان طرحی خلاقانه وآینده نگرانه ازسوی شورای اسلامی شهرو شهرداری ربط " دوره پنجم "

 

 

 

« مدیریت شهری، از جمله موضوعاتی است که برای اداره شهرهای آینده نیازمند بازنگری بوده و نمی‌توان به مفهوم مرسوم آن، که بر اساس آن جايگاه و نظام خاص اداره شهر را در ذهن تداعی کند، بسنده کرد.

 این مفهوم ازجمله حوزه‌هایی است که به شدت نیازمند آینده پژوهی است. چراکه به طورمستقیم با زندگی روزمره و سرنوشت شهروندان گره خورده است و هرگونه کوتاهی در این زمینه بعضاً موجب خسارتهای جبران ناپذیر خواهد شد(علوی و همکاران، 1394). از این رو شناخت چالش‌های زندگی شهری در حوزه های مختلف و خلق فرصتهای جدید در مدیریت شهری اجتناب‌ناپذیر است. در این زمینه می‌توان از روشهای  مختلفی بهره جست. روشهایی چون مدل سازی، تدوین نقشه راه، دیده بانی آینده و ... (یگیتکانلار  و همکاران، 2015). »

 

 با تلاش های بی وقفه ی شهردار ی و اعضای محترم شورای اسلامی شهر ربط در راستای توسعه منطقه ی نمونه گردشگری گراوان از ابتدای سالجاری ، عملیات احداث جاده ی دسترسی به این منطقه ی تفریحی و توریستی با سرعت بیشتری پیگیری شد و در نهایت با تلاش های بی وقفه و شبانه روزی پرسنل زحمتکش شهرداری در واحد های مختلف و نظارت مستقیم و مستمر  شهردار ربط این جاده در تاریخ ۲۷تیرماه زیر روکش آسفالت رفت و عملیات احداث آن به پایان رسید.

شایان ذکراست این پایان کار شهرداری ربط در منطقه ی گردشگری گراوان نبود،بلکه طبق برنامه ی پیش بینی شده شهرداری و شورای اسلامی شهر ربط فعالیت خود را در این منطقه تا توسعه و احداث کامل و مجهز یک مرکز گردشگری و ایجاد در آمد پایدار برای شهرداری و شهر ربط  ادامه خواهندیافت.

اجرای سنگ فرش انتهای مسیر آسفالت شده ی  منطقه ی نمونه ی  گردشگری گراوان تا محل چشمه  با استفاده از سنگهای کوهی تهیه و خرید و نصب برج های نوری مجهز به  پنل خورشیدی  و جانمایی و تسطیح  مکانی درخور و مناسب برای پارکینگ خودرو ادامه این طرح درفازدوم بود.

درروز دوشنبه ۵ مردادماه ۹۷ باحضور مهندس حسینی معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری و اعضای شورای تأمین و اداری شهرستان و همچنین جمعی از شهروندان ربطی پروژه ی  آسفالت جاده ی  دسترسی به منطقه ی  نمونه ی  گردشگری گراوان بطول ١٥٠٠ متر و عرض ٧متر و همچنین خاکبرداری و زیرسازی طولِ مسیر بعرض ١٠ متر با هزینه کردن بالغ بر ششصد و پنجاه میلیون تومان از محل درآمدهای دولتی به مبلغ 000/000/230 تومان و همچنین 000/000/420  تومان از محل اعتبارات داخلی افتتاح گردید.

در مراسم بهره برداری از این پروژه معاون استاندار با بیان اینکه بنده تا به این لحظه از وجود چنین چشمه ای منحصربفرد [گراوان] اطلاع و اطلاعاتی نداشتم و نقد عدم معرفی مناطق نمونه ی گردشگری از سوی مسئولین امر و توصیه به اقدام صریح و سریع در این راستا،با توجه به استعداد و پتانسیل شهرستان قول مساعد هموار نمودن مسیر توسعه ی  حوزه ی  توریسم ، ایجاد زیرساخت های لازم و اهتمام ویژه به سرمایه گذاری در این بخش را دادند.

این اقدامات ارزشمند باعث گردید تادومین جشنواره انگور سیاه سردشت دراین مکان گردشگری وزیبا برگزارگردد.

این پروژه عظیم درفازسوم اینبار با تعریف پروژه ایی جدید درقالب مجتمع خدماتی ،رفاهی،تفریحی وتجاری  در ایام الله  دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ودرچهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران  با پیش بینی  اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال بصورت یک پروژه بلند مدت با دستان مبارک مقام عالی استان ، استاندار عزیزجناب آقای دکترشهریاری وجناب آقای دکتررسول خضری نماینده محترم مردم شریف شهرستانهای سردشت

وپیرانشهردرمجلس شورای اسلامی کلنگ زنی گردید. که به اذعان همه کارشناسان امر این پروژه جزو شاخص ترین پروژه های  شهرستان سردشت  بوده که تنها وتنها با همت شهرداری واعضای محترم شورای اسلامی دوره پنجم و مردم مشارکت جو و متمدن شهرربط تا به این مرحله توانسته است برسد. این مجموعه که با هماهنگیهای اولیه آن  در زمینه دریافت مجوز از سازمان محترم میراث فرهنگی و گردشگری استان آذربایجان غربی باارسال مدارک وشرکت درفراخوان سرمایه گذاری وشرکت درکارگروههای تخصصی وارتباط وتعامل با ریاست محترم نمایندگی سازمان میراث فرهنگی درسردشت جناب آقای محمدی انجام گرفته بودبادرایت وتوجه خاص فرماندارمحترم سردشت جناب آقای مهندس نخشی پوربا مدیرکل میراث فرهنگی وگردشگری استان آذربایجانغربی جناب آقای جباری کامل گردید وموافقت ضمنی باادامه فعالیتهای شهرداری ربط دراین منطقه بارعایت حریم مشخص شده واصل گردید.

همچنیین جهت دریافت زمین مورد نیاز پروژه هماهنگی های لازم بازارعین ومالکین بخصوص خانواده مرحوم حاج عبدالله کاملائی وفرزندان آن مرحوم بزرگوار که مناعت طبع این خانواده گرامی درطول اقدامات انجام گرفته دراین منطقه همواره شامل مجموعه مدیریت شهری بوده است ازواگذاری زمین برای احداث جاده دسترسی به چشمه گراوان ودراختیارقراردادن زمین برای پارکینگ

خودروهای  گردشگران بدون هیچ گونه چشمداشتی که جای بسی تقدیروتکریم داردواین اقدام داوطلبانه ومتعالی این خانواده معزز ستودنی است .همچنین رایزنی ومشورتهای لازم با ریاست محترم  اداره منابع طبیعی شهرستان سردشت جناب آقای مهندس حسینی که بحق یکی ازمدیرانی است که درزمینه توسعه شهرستان سردشت همواره بسیاردلسوزانه عمل نموده است ،نیزمقدمات ومراحل اولیه تهیه طرح توجیهی وتهیه پلان ونقشه های پیشنهادی شهرداری  انجام گرفته بود .که خوشبختانه باحمایت های بی بدیل ریاست  ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی ایران جناب آقای مهندس نخشی پورفرماندار ارزشمند شهرستان این پروژه ارزشمنددرلیست پروژه های گلنگ زنی قرارگرفت ودرمحدوده گراوان با دستان مبارک استاندار محبوب به سرانجام رسید.لازم به توضیح است که شهرداری هیچ گاه درآن منطقه اقدام به اجرای پروژه یا ظرفیتی در زمین اشخاص نخواهد نمود. حتی اراضی ملی ومرتعی که مورد استفاده عموم راداشته است رانیز بااخذرضایت وهمراهی وامکان توجیه اقتصادی برای مردمان عزیز روستای کانی گویز وهمه مالکین وزارعین محدوده این منطقه وسهیم نمودن این عزیزان درانتفاع مادی ومعنوی طرحها وپروژه های خود به اجرا درخواهد آورد.شایان ذکر است که جهت اخذتسهیلات بانکی  مورد نیاز این پروژه فاخراز سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور جناب آقای دکترخضری نماینده محترم مردم شهرستانهای سردشت وپیرانشهر درمجلس شورای اسلامی در سفر اخیر اعضای محترم شورای اسلامی بهمراه شهردار به تهران اقدامات لازم انجام گرفته وقول مساعد برای اخذحداقل  پنج میلیاردریال درسال ۹۸ گرفته شده است. و بخشی از بودجه واعتبار  آن نیز از محل اعتبارات داخلی شهرداری تا سقف سه میلیاردریال تامین خواهد شد. این پروژه در طراحی اولیه شامل رستوران و کافی شاپ و بوفه و پارکینگ و مجتمع تجاری و پارک و ...... خواهد بود. که انشالله در زمینه گردشگری با توجه به اینکه یکی از پتانسیل های درآمد پایداربرای شهرداری وشهرربط وامکان جذب سرمایه گذاربرای اجرای پروژه های مشارکتی بابخش خصوصی وتبیین محور گردشگری درطرح راهبردی وچشم انداز افق ۱۴۱۵ شهرربط خواهد بود.

 

ومن الله توفیق

سلیمان فیضی شهردارربط

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سامانه پیامک

SMS

سامانه ارتباطی 137

آمار بازدیدکنندگان سایت

2013919
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
342
1025
1367
21710
50669
2013919

امروز: دوشنبه، 31 تیر 1398

اوقات شرعی

تبلیغات

telegram