‍ در دیدار مدیریت شهری با مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مطرح گردید

 

 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری ربط ، بنا به دعوت مهندس سلیمان مامه ، شهردار شهر از مدیر کل محترم بنیاد انقلاب اسلامی استان ، مهندس محمود بدلی روز دوشنبه، نهم تیر ماه ۹۹ جلسه ایی با حضور ایشان ، رئیس بنیاد مسکن شهرستان ، اعضای شورای اسلامی شهر ، شهردار و مسئول واحد شهرسازی شهرداری در خصوص حمایت همه جانبه از ساخت مسکن برای اقشار مختلف جامعه علی الخصوص اقشار کم درآمد و بی بظاعت در ساختمان شهرداری تشکیل گردید.

 

در این جلسه شهردار ، شورای اسلامی شهر نسبت به وضعیت توپوگرافی و پتانسیل های  شهر به لحاظ حلقه اتصال دو استان آذربایجان غربی و استان کردستان ، شاهراه اصلی بین شهرستان های مجاور ، نرخ بالای رشد جمعیتی ۸/۶ ، مهاجر پذیر بودن و تهیه دستور تنفیذ قولنامه از دادگستری از یک طرف و از طرف دیگر وجود اقشار کم درآمد و بی بظاعت به جهت نبود درآمدهای پایدار میطلبد که این شهر نوپا با جمعیت ۲۵۰۰۰هزار نفر با حوزه نفوذی خود یعنی ۳۵ روستا بیش از پیش در مسیر توسعه علی الخصوص ساخت و ساز وفق ضوابط و قوانین شهرسازی با توجه به بازنگری مجدد طرح هادی قرار بگیرد.

 

همچنین واگذاری امورات نقشه ، طراحی و نظارت ابنیه شهروندان به نظام فنی روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به جهت دارا بودن شرط جمعیت زیر ۲۵۰۰۰ هزار نفری طبق بخشنامه های این سازمان ، خود در این برهه و شرایط اقتصادی می تواند تکیه گاهی برای تسهیل و تسریع متقاضیان ساخت و ساز و جلوگیری از پرداخت هزینه های گزاف سازمان نظام مهندسی باشد.

 

مهندس محمود بدلی ، مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ، ضمن ابراز خرسندی و خوشحالی از مدیریت شهری که مجدانه مساعی خود را جهت کمک و یاری به شهروندان در این مهم نمودند اظهار داشت :

تأمین مسكن محرومان ومتولی توسعه و عمران روستاهای كشور و ساخت واحدهای مسكونی شهرها در چارچوب سیاست‌ها و برنامه‌های دولت از اهداف اصلی این نهاد می باشد که پیوسته خدمات خود را برابر بخشنامه  های سازمان در قالب تهیه نقشه ، طراحی ،نطارت و تسهیلات اعطا‌‌ داشته است.

 

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ، از پروژه ۱۰۰۰ واحد مسکونی در قالب تسهیلات اعطایی به جهت دارا بودن شرایط خوب شهر ربط خبر داد و گفت در صورت تحقق این امر صنعت ساخت و ساز و به طبع آن اشتغال در این شهر رونق خواهد گرفت.

مهندس بدلی در خصوص واگذاری امورات ابنیه مسکونی به نظام فنی روستایی نیز بیان داشت که رایزنی و تلاش خود را جهت موافقت مقامات استانی و کشوری در این خصوص خواهم نمود و در صورت حل موضوع کارشناسان بنیاد مسکن اگر بصورت ثابت هم در قالب نمایندگی نتوانند در شهر استقرار یابند حداقل به صورت دو روز در هفته می توانند امورات جاری را پیگیری نمایند.

 

در پایان جلسه موارد ذیل مصوب گردید. 

 

_مدیر کل محترم بنیاد مسکن در جهت اعطای تسهیلات برای حدود 1000 واحد مسکن از محل تسهیلات اعطایی در  شهر ربط دستور اقدامات مقتضی و پیگیری لازم را صادر نمایند.

_ در جهت حمایت از ساخت مسکن برابر بخش‌نامه‌های ابلاغی و رعایت اصول فنی ، شهرسازی و بهداشتی از مجموعه ناظرین فنی روستایی و ناظرین سازمان نظام مهندسی با لحاظ ظرفیت بیشتر برای مهندس فعال در حوزه نظارت در شهر ربط از طریق نمایندگی سازمان مربوطه شهرستان و رایزنی با این سازمان انجام بگیرد تا نسبت به کاهش هزینه‌های طراحی و نظارت از این محل اقدام نمایند.

_شهرداری نیز در این راستا خوش‌حسابی لازم جهت تعدیل عوارضات ساختمانی اشخاص را اعمال نماید.

 _سازمان محترم نظام مهندسی و سازمان نظام فنی روستایی نیز بسته‌های تشویقی خود اعم از کاهش هزینه‌ها مربوطه را بازه‌های زمانی مختلف سال اعمال نمایند.

 

گزارش تصویری:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سامانه پیامک

SMS

سامانه ارتباطی 137

آمار بازدیدکنندگان سایت

2423242
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
751
1020
2935
18766
29533
2423242

امروز: سه شنبه، 29 مهر 1399

اوقات شرعی

تبلیغات

telegram